KONTROLA JAKOŚCI

 

Kontrole wewnętrzne

Eksperci z laboratorium codziennie kontrolują jakość profili. Sprawdzają wszystkie właściwości zarówno surowców, profili wytłaczanych, jak i gotowych systemów okienno-drzwiowych. Jest to zgodne z najbardziej rygorystycznymi normami europejskimi. Wymiary, kolor, stabilność termiczna, połączenia narożne i złożenia są regularnie weryfikowane.

Gotowe okna i drzwi aluminiowe są sprawdzane pod kątem przepuszczalności powietrza, odporności na wiatr i wodoszczelności. Ścisłe kontrole wewnętrzne gwarantują wyjątkową jakość naszej stolarki aluminiowej.

Sprawdzona jakość

Nasi systemodawcy zawsze dążą do uzyskania certyfikatu dla naszych produktów, nawet gdy nie jest to wymagane przez prawo. W ten sposób chcą pokazać przywiązanie do jakości.

Najlepszym dowodem na to są liczne aprobaty różnych instytucji, w tym belgijskiej Unii ds. aprobat technicznych w budownictwie (BUgb). tzw. Aprobaty ATG, a także certyfikaty KOMO, wydane przez Kiwa i SKG.

Certyfikowany produkt i montaż

Upoważnione jednostki certyfikujące, takie jak m.in. Kiwa w Belgi, prowadzą regularny zewnętrzny nadzór nad zgodnością produkcji z opublikowaną aprobatą. W ramach tego agencja certyfikacji jakości Kiwa współpracuje m.in. z firmą Deceuninck w celu opracowania sektorowego znaku jakości (SSK). Etykieta ta znacznie wykracza poza europejską normę  CE i stanowi jeszcze pełniejszą gwarancje, że zarówno produkcja (SSK 2001), jak i montaż (SSK 2002) systemów okien i drzwi odbywają się profesjonalnie.

Zakres akredytacji jest regularnie rozszerzany. Dzięki temu cały czas spełniamy coraz bardziej rygorystyczne wymagania rynku.

certyfikaty