FASADA ALUMINIOWA-PROFAL-ALUMINIUM

FASADY ALUMINOWE – SZKLANE śCIANY. JAKIE Są RODZAJE? JAKIE WYBRAć?

Elastyczność formy

Rozwiązanie, jakim jest fasada aluminiowa, daje ogromną elastyczność pod względem wyboru formy końcowej elewacji. Większość systemów produkowanych jest w oparciu o komponenty w postaci słupów i rygli. Wypełnia się je za pomocą szkła lub paneli aluminiowych. Można w nich zastosować profile nakładkowe o różnych kształtach, dzięki czemu elewacja może przyjąć niemal dowolną formę. Budynki dzięki aluminiowym fasadom zyskują na reprezentatywności, co ma ogromne znaczenie w przypadku siedzib firm czy budynków użyteczności publicznej. Ponadto, z profili fasadowych można wykonywać również inne konstrukcyjne budynków np. świetliki dachowe, ogrody zimowe, wiatrołapy oraz przeszklone dachy. Tak naprawdę granicę wyznacza wyobraźnia klienta.

1
FASADA-ALUMINIOWA-PROFAL

Realizacja Lotnisko Wrocław- PROFAL Aluminium

2
fasady-aluminowe-producent

Realizacja Instal Pleszew- PROFAL Aluminium

Estetyka realizacji

Używane do tworzenia fasady aluminiowej panele można obrabiać i dopasowywać zarówno pod kątem wymiarów, jak i barwy (w tym celu są one malowane m.in. farbą proszkową). Daje to ogromne pole manewru inwestorom, którzy po tego typu rozwiązania sięgają szczególnie chętnie przy projektowaniu m.in. biurowców. Dużym powodzeniem cieszą się również systemy ścian strukturalnych, w których szkło mocowane jest do modułów specjalnym silikonem konstrukcyjnym. Pozwala to na tworzenie szklanych płaszczyzn, które wyglądają na pozbawioną łączeń, jednolitą powierzchnię.

3
Mc-WALL-Przekrój

System Fasadowy- Aliplast

4
CW-50-reynaers

System Fasadowy- Reynaers

Elementy wykończenia

Konstrukcje fasad aluminiowych mogą być wykończone przy użyciu rozmaitych elementów otwieranych m.in. okien odchylnych i połaciowych, drzwi oraz innych rozwiązań dedykowanych dla elewacji. Najlepsze inspiracje i pomysły autorskie można znaleźć na stronie firmy PROFAL – renomowanego producenta stolarki aluminiowej. W portfolio przedsiębiorstwa można znaleźć realizacje dla sektora mieszkalnego, jak i komercyjnego. Produkty firmy PROFAL cechują się szczególną jakością, potwierdzoną sukcesem sprzedażowym na rynkach zachodnich.

 

Dodatkowa ochrona

Systemy fasad aluminiowych to rozwiązanie niezwykle praktyczne, gwarantujące korzyści w zakresie izolacyjności i wytrzymałości. Do ich powstawania wykorzystuje się głównie szkło hartowane klejone warstwowo ze szkłem typu float. Tak powstały materiał odporny jest na stłuczenia i cechuje się wysoką ognioodpornością. Istnieje również możliwość stworzenia specjalnych konstrukcji robionych na zamówienie np. fasad antywłamaniowych lub przeciwpożarowych. Więcej informacji na temat fasad aluminiowych oraz produktów elewacyjnych znajdziesz na stronie internetowej firmy PROFAL Aluminium.


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.