airport-PROFAL-Aluminium-aluminium-window-manufacturer

ZAPRASZAMY NA NASZEGO BLOGA

Współczynnik przenikania dla okien i drzwi na rok 2022 i 2023

Współczynnik przenikania dla okien i drzwi na rok 2022 i 2023

Okna i drzwi stanowią nieodzowny element każdego domu czy budynku użytku publicznego. Na pierwszy rzut oka tym, co istotne w ich przypadku wydaje się być estetyka, styl i gabaryty. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż zarówno okna, jak i drzwi stanowią nie tylko estetyczne, ale także – a może przede wszystkim – praktyczne i funkcjonalne części budynku. W związku z tym, kluczowa jest jakość ich wykonania, rodzaj materiału z jakiego zostały stworzone, ale także istotny parametr techniczny, określany jako współczynnik przenikania.

CZYTAJ DALEJ
drzwi-PIVOT

Systemy drzwiowe PIVOT

Współczesne budownictwo bogate jest w nowoczesne, nietypowe rozwiązania, mające na celu usprawnienie korzystania z poszczególnych pomieszczeń bądź ich części, czy też zwiększenie estetyki wnętrza. Jednym z takich innowacyjnych produktów z zakresu architektury i wykończenia wnętrz jest system drzwiowy PIVOT. Co warto o nim wiedzieć i czym przede wszystkim się odznacza?

CZYTAJ DALEJ
FASADA ALUMINIOWA-PROFAL-ALUMINIUM

Fasady ALUMINOWE – szklane ściany. Jakie są rodzaje? Jakie wybrać?

Najlepszym sposobem na stworzenie reprezentatywnej fasady budynku jest użycie komponentów aluminiowych. Dają one uczucie lekkości, pozwalają na odcięciu wnętrza od hałasu z zewnątrz, nadają się doskonale do termomodernizacji oraz dają ogromne możliwości konstrukcyjne. Aluminiowe systemy fasad to przyszłość budownictwa publicznego oraz technologiczny skok o kilka epok. Dlaczego warto wybrać właśnie ten sposób projektowania elewacji? Czy rozwiązania aluminiowe podnoszą estetykę? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

CZYTAJ DALEJ
okna-narożne-jakie-wybrać-?

OKNA NAROŻNE – JAKIE WYBRAĆ?

Coraz więcej budynków wyposażonych jest w okna narożne. Pozwala to na lepsze doświetlenie pomieszczeń w środku, a także stanowi element nowoczesnego …

CZYTAJ DALEJ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.