okna-narożne-jakie-wybrać-?

OKNA NAROŻNE – JAKIE WYBRAĆ?

Coraz więcej budynków wyposażonych jest w okna narożne. Pozwala to na lepsze doświetlenie pomieszczeń w środku, a także stanowi element nowoczesnego wyglądu obecnie stawianych budowli. Dlatego też architekci często korzystają z tego typu konstrukcji. Warto pamiętać, że także w użytkowanych już budynkach jest możliwość wstawienia okna narożnego.

 

Dlaczego warto montować okna narożne?

 

Tego typu rozwiązanie nie jest jeszcze mocno rozpowszechnione, przez co stanowi interesujący element architektoniczny. Poza tym wygląda to bardzo ciekawie i może robić ogromne wrażenie, jeśli okno jest prawidłowo wykonane. Jednak funkcje estetyczne nie stanowią głównego argumentu za stosowaniem okien narożnych.

 

Pozwalają one znacząco doświetlić całe pomieszczenie. Szczególnie w małych pokojach umieszczonych w rogu budynku może mieć to ogromne znaczenie. Także budowle o niestandardowych kształtach bardzo dużo mogą zyskać przy zastosowaniu okien narożnych.

 

Rodzaje okien narożnych

 

Okna narożne mogą mieć różny rozmiar. Od niewielkich okien o standardowej wysokości, po przeszklone ściany sięgające od podłogi, aż po sufit. Jednak pod względem konstrukcyjnym można je podzielić na dwa główne rodzaje.

 

01
okna-narożne-PROFAL-Aluminium

Okna narożne ze słupkiem systemowym

Słupek systemowy powoduje, że okno narożne wygląda jak dwa osobne okna schodzące się w rogu budynku. Jednak takie rozwiązanie pozwala na jego otwarcie lub uchylenie. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta. Pozwala na przewietrzenie pomieszczenia, co jest korzystne dla zdrowia i zwiększa koncentrację. Dodatkowo w tym rozwiązaniu uzyskać można dobre parametry techniczne. Nie ma też problemu z instalacją dowolnych rolet czy żaluzji fasadowych.

02
okna-narożne-PROFAL-Aluminium

Okno narożne bez słupka, ze szklanym narożnikiem

Tak zwany Glass corner jest estetyczniejszym rozwiązaniem. Szkło jest tu łączone bezpośrednio z szybą drugiego okna. Samo połączenie w postaci pionowego pasu silikonu oraz stepu jest praktycznie niewidoczne. Jest to zatem rozwiązanie stawiające na stronę estetyczną. Wygląd okna narożnego bez słupka robi bardzo duże wrażenie. Jednocześnie zapewnia panoramiczny widok na ogród oraz przydomową zieleń. Jest to też idealny sposób wykończenia wykuszu okiennego. Niestety w tym przypadku nie ma możliwości instalowania rolet ani żaluzji.

Jakie okna narożne wybrać?

 

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony. Podobnie jest z oknami narożnymi. W przypadku okna bez słupka daje ono niesamowite efekty wizualne, jednak nie nadaje się do pomieszczeń, w których ma być utrzymana prywatność. W takim przypadku nie zainstalujemy rolet czy żaluzji. W zamian uzyskać można panoramiczny widok na ogród lub ulicę, co stanowi niezaprzeczalną zaletę takiego okna.

 

Innym wyjściem jest instalacja okna narożnego ze słupkiem. Pozwoli ono doświetlić pomieszczenie, a jednocześnie doda charakter całemu budynkowi. Tego typu okna można stosować w całym domu, ponieważ bez problemu współpracują one z roletami.

 

Wybór najlepszego rozwiązania zależny jest od miejsca instalacji okna. Także funkcje, jakie ma ono spełniać, będą miały znaczący wpływ na dokonany zakup. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie najlepiej, zapraszamy do kontaktu z nami.  Odpowiemy na Twoje wątpliwości i doradzimy optymalny wybór.


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.